Aktualności

 • 9. LETNI FESTIWAL PIENINY-KULTURA-SACRUM (4 Lipiec 2018 o 13:00)

  Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem.  Ich wspólnym mianownikiem będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy flet, waltornia oraz muzyka autorska, skomponowana ... więcej »

 • Małopolska Joy Ride Festiwal 2018 (4 Maj 2018 o 10:00)

  Siódma edycja, 25-27 maja, 2000 zawodników, 8 dyscyplin rowerowych i prawie 60 wystawców na targach rowerowych – tak w telegraficznym skrócie zapowiada się tegoroczny Małopolska Joy Ride Festiwal. Co więcej, w tym roku 100% emocji na festiwalu zapewnia Województwo Małopolskie, ... więcej »

 • Pieniny-Kultura-Sacrum (7 Lipiec 2017 o 4:02)

  22 lipca br. zainaugurujemy w Krościenku n. Dunajcem kolejną już, ósmą edycję Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum". Jej dominantę będzie stanowiła muzyka organowa, która jednak ani na chwilę nie pozostanie osamotniona. Podczas wszystkich pięciu festiwalowych koncertów dopełni ją brzmienie innych instrumentów, w ... więcej »

 • Co jest ciekawego po słowackiej stronie Pienin? (27 Sierpień 2016 o 8:25)

  Wędrówki po Pieninach gwarantują piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Czy warto jednak zdecydować się na dłuższa wycieczkę i przekroczyć południową granicę kraju? Czy Pieniny Słowackie są warte uwagi i co znajdziemy po tej stronie Karpat? Więcej na naszym blogu więcej »

 • Zostań Ultrajanosikiem – piękno i potęga gór w wydaniu ultra (4 Sierpień 2016 o 9:27)

  Ultrajanosik zbliża się wielkimi krokami. Dwie różne historie. Dwie trasy do wybory. I tylko trzy miejsca na podium. A wszystko to u podnóża najpiękniejszych gór Polski i Słowacji. W połowie sierpnia w Niedzicy k. Nowego Targu zadebiutuje bieg Ultrajanosik – ... więcej »

 • VII edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” (14 Lipiec 2016 o 9:27)

  Szanowni Państwo, przed nami siódma edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. W jego ramach odbędzie sie pięć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem: cztery z nich w kolejne soboty lipca i sierpnia, poczynając od 23 lipca w nowym kościele (godz. 19:00) oraz ... więcej »

 • Czego możemy nauczyć od górali szczawnickich (30 Maj 2016 o 9:27)

  Wędrując po urokliwych terenach Pienin łatwo zauważyć, że nie jest to dzika kraina, w której nie stanęła stopa ludzka. Malownicze wsie i miejscowości pełne są życia i kolorytu. Wciąż widać tutaj motywy folklorystyczne i tradycyjne naleciałości. Aby poczuć ten klimat ... więcej »

 • Szlakiem podkowca małego w FOKUS TV (25 Maj 2016 o 9:27)

  Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych ma zaszczyt zaprosić na emisję kolejnego odcinka serialu "Misja Natura" pt. Szlakiem podkowca małego. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą sobotę (28.05) o godzinie 7.00 na kanale FOKUS TV. Tym razem wraz z bohaterami serialu udamy się ... więcej »

 • Misja Natura - Szlakiem podkowca małego (19 Sierpień 2015 o 9:24)

  22 sierpnia o godzinie 13.25 na antenie telewizyjnej Dwójki wyemitowany zostanie kolejny odcinek serialu przyrodniczego Misja Natura. Tym razem wraz z bohaterami serialu udamy się do Pienin, gdzie wyruszymy w podróż „Szlakiem podkowca małego”. Gosia z Romkiem mają za zdanie ... więcej »

 • Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum (17 Lipiec 2015 o 9:24)

  W sobotę 25 lipca br. o godzinie 19:00 w Krościenku nad Dunajcem rozpocznie się kolejna edycja Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Będzie to szósty z kolei cykl koncertów muzyki klasycznej, które znajdują swoje miejsce w pienińskim kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku ... więcej »